Css layout


Sponzor hlavních cen Zajistí ZDARMA profesionální servis Vašich bicyklů před startem!

Zdar a sílu !
Stejně jako před rokem máme pro Tebe dvě zprávy. Jednu skvělou a druhou splendidní:

1. Jasoň a Drsoň se jede ! V sobotu 19.5.2007
2. Z ČHMÚ (od RNDr. Vondráčka) máme nahlášeno toto počasí : 15,6/993/12,1 (teplota, tlak, rosný bod). Zmrzlí muži prý letos nedorazí, ale máme informaci, že by se v okolí Holan mohly pohybovat nachlazené divoženky.


Pro neznalé:
Jasoň a Drsoň je neformální setkání cyklistů, které pořádáme na počest "největšího Čecha a sportovce" Járy Cimrmana. Nechali jsme se inspirovat Survivaly či Závody zkušených a připravili jsme pro vás cestu plnou různých "hrátek". Základem je horské kolo, na kterém pojedete podle mapy na přiměřený počet kontrol. Trať je postavena tak, aby ji bez obtíží absolvoval každý, kdo alespoň trochu kamarádí s horským kolem, má sportovního ducha a umí číst. Pár fotek z loňska najdete tady .

Jak již z názvu vyplývá, jsou dvě základní kategorie:
JASOŇ na kole pojede cca 40 km podle mapy a popisu, naběhá asi 4 km, přibližně uprostřed trasy bude mít StopTime, kde se pokusíme zajistit oběd. Ostatní jsou již překvapení, která nebudeme prozrazovat.
Výstraha: Ostřílení účastníci survivalů, registrovaní či aktivní sportovci mají přísně zakázáno startovat v této kategorii.
Tato kategorie je určena pro rekreační cyklisty a ne pro pro pravidelné účastníky orientačních závodů, či cvičitele fitcenter. Bude-li tato skutečnost zjištěna, provinilce ostatní účastníci vhodí po hlavě do rybníka - toho času vypuštěného.
Dvojice, které se v loňském ročníku umístili na prvních třech pozicích se slavnostně povyšují do kategorie Drsoň. Blahopřejeme !!
Změna je také v rozdělení hlavních cen této kategorie - budou losovány ze všech Jasoňů 100% dokončivších.
Podrobnosti o kategorii JASOŇ
DRSOŇ si určuje trasu sám podle bodového ohodnocení kontrol (tzv. scorelauf). Princip spočívá v nasbírání co největšího počtu bodů (kontroly mají různé ohodnocení dle vzdálenosti od startu a obtížnosti terénu) v předem daném časovém limitu (7 hodin). Optimalizace trasy a volby postupů dle profilu terénu jsou tedy plně v rukou Drsoňů. Za příjezd po časovém limitu se strhávají draze vypocené body, takže se vyplatí sledovat čas, a být v cíli raději o něco dříve než později. I pro Drsoně jsou připraveny předem označené kontroly (takzvané "Živé"), na kterých může získat nějaký ten bod navíc (zručnost, inteligence, běžecký orienťák, voda ...). Teprve při shodě bodů rozhoduje čas!
Úprava pravidel Drsoň:
Jelikož by správný Drsoň měl být opravdu všestranný, vložili jsme do pravidel povinnost absolvovat alespoň část úkolů na "Živých" kontrolách. Kolik přesně, to se dozvíte při výkladu trati!

Chceš-li se dozvědět více o taktice jak si počínat na podobném akci, mrkni na stránky Bike-Adventure , nebo na Sixnumbers .

Tak co, už víš, zda se chceš stát Jasoněm či Drsoněm? Nevíš? Nevadí, důležité je, že jsi se rozhodl přijet!


Předpokládaný program akce:
Pátek 18.5.2007
Příjezd organizátorů, výstavba trati. Jestli se Ti nechce v sobotu brzo ráno vstávat, přijeď již dnes. Jediným kulturním programem na večer ale bude pouze návštěva restauračního zařízení.
Sobota 19.5.2007
7.00 - 8.30 Příjezd účastníků, prezentace, ubytovávání se, ladění strojů. (profesionálové z cykloservisu SPKOLO opět přislíbili bezplatné poštelování vašich kolostrojů). Doporučujeme příjezd raději o něco dříve, neb kvalt těsně před startem se nevyplácí.
8.30 - 8.50 Výklad trati.
9.00 Start první dvojice.
19.00 Předpokládaný příjezd posledních. Účastníci, kteří se nespřátelí s mapou dorazí do cíle asi až za tmy...
19.30 Slavnostní vyhlášení výsledků.
20.00 Zažehnutí ohně, opékání buřtů, hromadná večeře z vlastních zásob. Jelikož bude k dispozici gril (rošt), připravte si něco dobrého na opečení. Zvučící dřevo nebo jiný libozvučný nástroj vezmi s sebou.
Neděle 20.5.2007
Opatrné vstávání, snídaně z vlastních zdrojů a pro "nezmary" pár setíků beach volejbalu, případně nějaké vzdušné hrátky.

Kde, kdy, jak?
Místo konání:
Kemp Jachta nedaleko Holan . Holany se nachází cca 35km severně od Mělníka ve směru na Českou Lípu.
Pro Ty z Vás, kteří neradi jezdíte na podobná setkání autem, mám dobrou zprávu: Nedaleko je letiště (viz mapka), kde za mírný poplatek rádi nechají sednout Váš osobní speciál. MAPA
Termín:
Vlastní akce: Sobota 19.5. 2007 Oslavy přežití: noc z 19.5. na 20.5.2007
Přihlášky:
Přihlašování je možné pouze přes webové stránky a začíná v tradičním termínu Velikého Unora 25.2.2007 v 00:00:01 (SEC). Počet prihlášených je omezen na 140.
Startovné:
270,- Kč za startující dvojici + 60,- Kč za mapu (Českolipskosko 1:25 000, vydavatelství GeodezieOnline r.v. 2003 nebo novější). Pozor, mapa je jiná než v loňském roce. Požadavek na mapu uvedte v přihlášce!
Výše uvedená mapa je nezbytně nutná pro Jasoně i Drsoně.
50,- Kč za jednoho Šmudlu.
Ubytování:
Pro ty, kteří nechtějí v sobotu ráno brzo vstávat a pro účastníky nočních oslav je možné ubytování v chatičkách, nebo ve vlastních stanech. Rezervaci chatiček doporučujeme předem na telefonu: 481672606 nebo 737973538. Cena je 150,- Kč za lůžko a noc (+30,- za povlečení). Další poplatky : stan 50,-; člověk ve stanu 45,-; auto 30,- (neplatí pro ubytované v chatkách).
K dispozici budou sprchy, doufejme, že budou teplé i při příjezdu posledních. Přilehlý rybník je možné taktéž využít k osvěžující očistě či k schlazení po rychlé jízdě.
Jídlo:
V prostoru startu a cíle bude k dispozici čaj / voda se šťávou, na cestě na Tebe bude čekat H2O + tatranka - platí i pro Drsoně!. Pouze pro předem přihlášené Jasoně a Šmudly se pokusíme zajistit na trati oběd (Drsoň si volí trasu dle své úvahy a tudíž se stravuje sám.). Chceš-li, zaškrtni v přihlášce chlíveček "oběd" a my se pokusíme zajistit guláš a polévku (cena cca 70 Kč, platí si každý sám). V cíli na Tebe bude čekat něco teplého do žaludku + něco k pití. V neděli ráno uvaříme kotel čaje. O ostatní poživatiny se postarej sám.
Ceny:
Největší odměnou budiž Vám hezké zážitky. Navždy Vaše jsou taktéž odřeniny a šrámy při cestě utržené. Ti z Vás, jenž dávají přednost hmotným statkům před požitky ducha, se též mají na co těšit. Ceny pro nejlepší týmy Drsoňů a šťastně vylosované Jasoně věnuje náš hlavní sponzor firma LOAP. Putovní cena pro vítěze kategorie DRSOŇ pochází z dílny známého umělce - řezbáře, věhlasně známého pod jménem Bosambo.
S sebou:
Nutné: Horské (případně trekingové) kolo, přilbu, papír a tužku (fixku) pro zakreslení kontrol a bodového ohodnocení do mapy, buzolu či kompas (dohledávky kontrol budou vetšinou podle azimutu). Zámek na kolo (hlavně pro uzamčení kol v depu u běžeckého orienťáku a v kempu)
Doporučujeme: Mapník, plavky, nářadí, lékárničku - alespoň kus náplasti a obvaz, hodinky či jiný chronometr pro sledování časového limitu (především pro Drsoně), pro kuřáky náhradní plíce. Čelovku by si měli vzít ti, co si příliš nevěří..
Informace a změny:
Průběžně sledujte naše webové stranky, kde budeme zveřejňovat novinky či případné změny !

Dětská kategorie: ŠMUDLA
Ani Tvoje potomstvo nemusí tento víkend zahálet. Je tu kategorie Šmudla. Na kole cca 20 km podle mapy a podrobného popisu. Dětské hrátky a soutěže cestou. Děti pojedou ve skupinkách (trojicích - pěticích). Ale my víme, že nemáš dostatek ratolestí k postavení kompletního družstva. Stačí, když přivezeš svého "mazlíčka (-y)" a cestovní "teamy" se zkompletují před startem. Předem ale musíme upozornit, že i dětská trať povede tam, kde se dá potkat auto a bude křížit poměrně frekventovanou silnici. Jasně jim tedy vysvětli, jak se mají chovat. Jestli chceš utvořit rodinný team, samozřejmě můžeš - doporučujeme Jasoně.

Prosba a závěr:
Jelikož kapacity kempu a ani organizátorů nejsou nevyčerpatelné, musíme omezit počet startujících na 140. To znamená, že start zaručujeme pouze předem přihlášeným zájemcům. Seznam potvrzených přihlášek bude k dispozici na našich stránkách. Šedivě označená družstva jsou zařazena mezi náhradníky.
Apelujeme tak na vaše korektní a vůči ostatním účastníkům ohleduplné chování. Startovné nechceme předem, a proto posílejte přihlášky pokud jste si opravdu jisti, že přijedete. Pokud odešlete přihlášku a rozhodnete se nepřijet, dejte nám prosím co nejdříve vědět, nebo ještě lépe, rovnou se odhlašte přímo na WWW!


Tento dopis je možné libovolně kopírovat a šířit mezi kamarády a přáteli. Pečlivě ho však chraňte před lidmi zlými, nesportovními a závistivými!
Účastníci námi pořádaných akcí již ví, že se jede i v případě počasí : 4,8 / 920 / 6,1 a my na této skutečnosti nehodláme nic měnit (což vám samozřejmě nepřejeme).

Na viděnou se těší pořadatelé setkání
Hynek Urban David Hart
602 114 407 606 617 477, 317 721 646


© Jasoň & Drsoň 2012  Kontaktní mail  DAVID a HYNEK